FORUMI EROTIK "KOSOVARJA"

You are not logged in.

Adverts

Adverts

#1 11.10.2009 21:56:24

Kaltrina
ohhh bejbiiii
From: Prishtina
Registered: 20.01.2008
Posts: 426
Website

Obama angazhohet për homoseksualët

Presidenti i SHBA-së, Barak Obama, synon të forcojë të drejtat e homoseksualëve dhe lesbikeve, të cilët shërbejnë në radhët e ushtrisë amerikane.

Në fjalimin e tij mbajtur para anëtarëve të organizatës më të madhe në SHBA për të drejtat e homoseksualëve, Obama përsëriti premtimin e tij të bërë gjatë fushatës presidenciale, se do të shfuqizojë ndalesën, me të cilën homoseksualëve ju pamundësohet shërbimi në ushtrinë amerikane.

“Do të bashkëpunojë me Pentagonin dhe Kongresin, për të shfuqizuar ligjin, të miratuar në vitin 1993, ligjin e njohur si ‘mos pyet, mos trego”, theksoi Obama.

Në fillim të viteve të 90-ta, presidenti i atëhershëm, Bill Clinton, nënshkroi rregulloren, me të cilën homoseksualëve për herë të parë ju hap mundësia për të shërbyer në ushtri. Kjo rregull parasheh që aplikuesve, të cilët dëshirojnë të shërbejnë në ushtri, nuk guxon t’iu parashtrohet pyetja për orientimin e tij seksual, por ata gjithashtu nuk guxojnë të shprehen publikisht për këtë orientim të tyre.

Që nga miratimi i kësaj rregullore, mbi 13 mijë ushtarë janë dëbuar nga ushtria amerikane, për shkak se janë shprehur haptazi se janë homoseksualë.

“Ne nuk duhet të dënojmë amerikanët patriotë, të cilët janë të gatshëm që t’i shërbejnë vendit të tyre”, theksoi Obama.

Offline

 

11.10.2009 21:56:24

AdBot
Advertisements

#2 11.10.2009 22:10:15

hidraulik
i/e regjistruar
Registered: 11.10.2009
Posts: 41

Re: Obama angazhohet për homoseksualët

se shpejti perandoria e madhe amerikane do te shkaterrohet

Offline

 

#3 13.10.2009 10:42:06

Pornoboy
i/e regjistruar
Registered: 20.04.2008
Posts: 268
Website

Re: Obama angazhohet për homoseksualët

hidraulik wrote:

se shpejti perandoria e madhe amerikane do te shkaterrohet

nqoft se shkatrohet amerika dhe toleranca qe eshte krijuar ne gjith boten do te kthehem 500 prapa.

Offline

 

#4 14.10.2009 12:32:26

drelanim
i/e regjistruar
From: prishtina
Registered: 10.10.2009
Posts: 17

Re: Obama angazhohet për homoseksualët

jo nuk kthehmi mrapa se ka pas edhe perandori tjera qe jan shkatrru edhe bota nuk u kthy mrapa

e per sa i perket tolerances amerika nuk osht tolerante hiq
shembull e ki kuben kur fidel kastro e ka marr pushtetin ne kube edhe ka fillu me e organizu shtetin ne sherbim te qytetareve po ama nuk e ka lan token e kubes mu shfrytzu prej gjakpiresve amerikan amerika e ka sulmu nuk ka prit hiq edhe i ka dhan zor sa ka mujt me e vra xhaxhin fidel po hamamin ai ma i meqem edhe trim

edhe secili vend i amerikes latine edhe te mesme qe e ka kundershtu regjimin demokratik osht sulmu prej amerikes liderat e shum shteteve jon vra prej CIAs veq pse kan pas orientim tjeter ideologjik

nese amerika na ka ndihmu neve shqiptarve kjo osht pse ajo ka interesa edhe neve na kan konvenu interesat e tyne ama osht naivitet shum i madh me besu se amerikant jon tolerant edhe njerz te mire

Offline

 

#5 14.10.2009 18:37:33

Pornoboy
i/e regjistruar
Registered: 20.04.2008
Posts: 268
Website

Re: Obama angazhohet për homoseksualët

drelanim wrote:

jo nuk kthehmi mrapa se ka pas edhe perandori tjera qe jan shkatrru edhe bota nuk u kthy mrapa

e per sa i perket tolerances amerika nuk osht tolerante hiq
shembull e ki kuben kur fidel kastro e ka marr pushtetin ne kube edhe ka fillu me e organizu shtetin ne sherbim te qytetareve po ama nuk e ka lan token e kubes mu shfrytzu prej gjakpiresve amerikan amerika e ka sulmu nuk ka prit hiq edhe i ka dhan zor sa ka mujt me e vra xhaxhin fidel po hamamin ai ma i meqem edhe trim

edhe secili vend i amerikes latine edhe te mesme qe e ka kundershtu regjimin demokratik osht sulmu prej amerikes liderat e shum shteteve jon vra prej CIAs veq pse kan pas orientim tjeter ideologjik

nese amerika na ka ndihmu neve shqiptarve kjo osht pse ajo ka interesa edhe neve na kan konvenu interesat e tyne ama osht naivitet shum i madh me besu se amerikant jon tolerant edhe njerz te mire

gjithcka qe eshte kunder tolerances dhe amerikes/evropes duhet te shkatrohet!

Offline

 

#6 15.10.2009 23:15:03

hidraulik
i/e regjistruar
Registered: 11.10.2009
Posts: 41

Re: Obama angazhohet për homoseksualët

drelanim wrote:

jo nuk kthehmi mrapa se ka pas edhe perandori tjera qe jan shkatrru edhe bota nuk u kthy mrapa

e per sa i perket tolerances amerika nuk osht tolerante hiq
shembull e ki kuben kur fidel kastro e ka marr pushtetin ne kube edhe ka fillu me e organizu shtetin ne sherbim te qytetareve po ama nuk e ka lan token e kubes mu shfrytzu prej gjakpiresve amerikan amerika e ka sulmu nuk ka prit hiq edhe i ka dhan zor sa ka mujt me e vra xhaxhin fidel po hamamin ai ma i meqem edhe trim

edhe secili vend i amerikes latine edhe te mesme qe e ka kundershtu regjimin demokratik osht sulmu prej amerikes liderat e shum shteteve jon vra prej CIAs veq pse kan pas orientim tjeter ideologjik

nese amerika na ka ndihmu neve shqiptarve kjo osht pse ajo ka interesa edhe neve na kan konvenu interesat e tyne ama osht naivitet shum i madh me besu se amerikant jon tolerant edhe njerz te mire

Te gjitha jan me ven se ma njerz te poshter se amerikan sun gjan ntok kukrun .
Sa i perket  qe me shku 500 mbrapa do te shkoj njerzimi 500 vjet para.
Amerika eshte qaq idiote se si len tjerat vende qe te zhvillohet i sulmon si PSH.
Te gjitha lufterat qe jan bere fajtore eshte AMERIKA

Aeriken latine ,afganistanin irakun etj edhe irani .
shkur e shqip amerika asht sistem kapitalist dhe duhet te shkatrrohet .


KAPITALIZMI TA PIN GJAKIN ME PMUK EDHE SE DIKTON HIQ :S:S

Offline

 

#7 15.10.2009 23:20:19

hidraulik
i/e regjistruar
Registered: 11.10.2009
Posts: 41

Re: Obama angazhohet për homoseksualët

Pornoboy wrote:

hidraulik wrote:

se shpejti perandoria e madhe amerikane do te shkaterrohet

nqoft se shkatrohet amerika dhe toleranca qe eshte krijuar ne gjith boten do te kthehem 500 prapa.

TOLERANCA

toleranc i thua qe te vras gra e fmi te pa fajshem

toleranc i thua ti qe te fus ne burg njerz vetem pse jan mysliman dhe mendojn ndryshe prej amerikanve

toleranc i thua ti qe te shkoj ne vendet e tjera dhe ti ju vjedh pasurin

toleranc i thua ti qe per shkak te naftes te vras me mjera njerz si ne irak

toleranc i thua ti qe ka shkuar amerika ne afganistan dhe vran njerz te pa fajshem ,kinse jan terrorrista .
amerika vet ii ka krijuar grupet terrosrriste vetem per te hyre ne vendet islamike

si psh OSAMA BIN LADEN  i cili punon  per CIA-n dhe qe mund te jet vet OBAMA 
hyr ne www.youtube.com dhe shiko fotot do te bindeni edhe vet

Offline

 

#8 15.10.2009 23:57:14

hidraulik
i/e regjistruar
Registered: 11.10.2009
Posts: 41

Re: Obama angazhohet për homoseksualët

Pornoboy wrote:

hidraulik wrote:

se shpejti perandoria e madhe amerikane do te shkaterrohet

nqoft se shkatrohet amerika dhe toleranca qe eshte krijuar ne gjith boten do te kthehem 500 prapa.

hej more mos ma mbroj ktu ameriken a more vesh ti mu per toleranc po me fol  .
ja ke ni zanin toleranc e se din as qka do te thot

te qoj ne hava me amerika me ty e me krejt  a more vesh ?

Last edited by hidraulik (21.10.2009 22:29:13)

Offline

 

#9 16.10.2009 08:31:14

Pornoboy
i/e regjistruar
Registered: 20.04.2008
Posts: 268
Website

Re: Obama angazhohet për homoseksualët

hidraulik wrote:

Pornoboy wrote:

hidraulik wrote:

se shpejti perandoria e madhe amerikane do te shkaterrohet

nqoft se shkatrohet amerika dhe toleranca qe eshte krijuar ne gjith boten do te kthehem 500 prapa.

TOLERANCA

toleranc i thua qe te vras gra e fmi te pa fajshem

toleranc i thua ti qe te fus ne burg njerz vetem pse jan mysliman dhe mendojn ndryshe prej amerikanve

toleranc i thua ti qe te shkoj ne vendet e tjera dhe ti ju vjedh pasurin

toleranc i thua ti qe per shkak te naftes te vras me mjera njerz si ne irak

toleranc i thua ti qe ka shkuar amerika ne afganistan dhe vran njerz te pa fajshem ,kinse jan terrorrista .
amerika vet ii ka krijuar grupet terrosrriste vetem per te hyre ne vendet islamike

si psh OSAMA BIN LADEN  i cili punon  per CIA-n dhe qe mund te jet vet OBAMA 
hyr ne www.youtube.com dhe shiko fotot do te bindeni edhe vet

Ne Fen Islame ska Toleranc - edhe pse jam vetem Musliman.

Shqiptaret duhet ta reformojne Islamin.


11.Shtatori 2001 nuk falet kurr. Dhe per kete Rast duhet me i ra edhe mashum Vendeve terroriste si Saudi-Arabise,Iranit,Lybise,Russise,Kines,Indise,Kubes,Kolumbise,Serbise,...etj.

Offline

 

#10 16.10.2009 08:31:51

Pornoboy
i/e regjistruar
Registered: 20.04.2008
Posts: 268
Website

Re: Obama angazhohet për homoseksualët

Toleration and tolerance are terms used in social, cultural and religious contexts to describe attitudes which are "tolerant" (or moderately respectful) of practices or group memberships that may be disapproved of by those in the majority.

Offline

 

#11 16.10.2009 08:32:43

Pornoboy
i/e regjistruar
Registered: 20.04.2008
Posts: 268
Website

Re: Obama angazhohet për homoseksualët

Orientimi seksual si e drejtë e njeriut…

http://www.yllpress.com/5871/orientimi- … riut-.html

Offline

 

Adverts

Board footer

Powered by FluxBB
Hosted by PunBB-Hosting