FORUMI EROTIK "KOSOVARJA"

You are not logged in.

Adverts

Adverts

#1 28.11.2009 17:23:10

Marigona
PASION PËR SEKSIN
From: St. Gallen - Switzerland
Registered: 17.10.2008
Posts: 179

Herpes i gjenitaleve

Semundje me transmetim seksual qe provokohet nga virusi herpes simplex. Eshte nje infeksion i zakonshem qe shfaqet me disa flluska mbi mukozen gjenitale qe, kur plasin, krijojne plage te vogla por shume te dhimbshme. Nuk egziston nje kure perfundimtare kunder saj dhe, kur eshte sheruar, semundja mund te rishfaqet serish ne personin e infektuar edhe pas shume vitesh, veçanerisht ne gjendje lodhjeje psikofizike te madhe. Eshte shume i rrezikshem ne rast shtatezanie, sepse mund te sjelle keqformime te renda ne embrion ose dhe abort spontan; gjithashtu favorizon tek femra zhvillimin e kancerit ne ureter.

Offline

 

28.11.2009 17:23:10

AdBot
Advertisements

Adverts

Board footer

Powered by FluxBB
Hosted by PunBB-Hosting