FORUMI EROTIK "KOSOVARJA"

You are not logged in.

Adverts

Adverts

#1 29.11.2009 09:36:10

Kaltrina
ohhh bejbiiii
From: Prishtina
Registered: 20.01.2008
Posts: 426
Website

Minneapolis, piloti harron të ulet në piste

Nje avion i kompanise Northwest Airlines, i drejtuar per ne Minneapolis ka gabuar piste uljeje me 240 km. Arsyeja? Piloti harroi se duhej te ulej ne piste, duke e lene mjetin fluturues ne ecje te lire.

Airbus A320 i nisur nga San Diego me 147 pasagjere papritur humbi kontaktet me kullen e kontrollit. Menjehere u shpall gjendja e alarmit, ndersa dy avione luftarake u bene gati per fluturim.

Vetem nje ore me pas piloti u rilidh me pisten. Shkak per harresen e pilotit eshte bere nje debat mes pasagjereve ne bord per ceshtjet e rregullores se kompanise ajrore dhe piloti ishte zhytur plotesisht ne kete debat, duke lene pilotin automatik te kontrollonte gjithcka.

Agjencia per Sigurimin e Fluturimeve hodhi poshte hipotezen se pilotin e kishte zene gjumi. Nderkohe, piloti dhe ndihmesi i tij jane pezulluar dhe po merren ne pyetje nga agjencia. Ne momentin qe avioni zbriti ne piste, policia hipi ne bord duke lene te habitur pasagjeret qe nuk e kishin kuptuar ate qe ndodhi.

Offline

 

29.11.2009 09:36:10

AdBot
Advertisements

Adverts

Board footer

Powered by FluxBB
Hosted by PunBB-Hosting