FORUMI EROTIK "KOSOVARJA"

You are not logged in.

Adverts

Adverts

#1 03.01.2010 17:26:40

Nita_GV
Administratore
From: Gostivar
Registered: 02.08.2007
Posts: 1452
Website

E tradhetuar nga nje mike

E tradhetuar nga nje mikeEshte nje dhimbje e madhe, kur radhetohesh nga dikush qe e do, dhe nese ky dikush eshte mikja jone me e mire, dhimbja eshte edhe me e madhe. Perse? Motivi eshte i thjeshte: ndersa dashuria ruan gjithemone nje mister, shoqeria jo. Miqesia eshte nje ndjenje e paster, jo me interes, qe lind dhe zhvillohet vetvetiu. Bazohet tek ndershmeria, tek sinqeriteti. Keto jane arsyet pse dhemb me shume tradhetia e miqesise, dhe moralisht konsiderohet nje gje shume e rende. Mund te ndihesh e tradhetuar per shume motive, humbja e besimit, sepse keni zbuluar se sekretet tuaja nuk jane ruajtur, apo deluzioni qe ju kane vene me nje ane papritur. Ndjeni qe mikja juaj eshte xheloze per punen tuaj apo per jeten tuaj etj. Me pak flale ka shume menyra per tu ndjere te tradhetuar, dhe si pasoje shume menyra per te reaguar, te falni apo ta mbyllni kete lidhje "miqesie".

Offline

 

03.01.2010 17:26:40

AdBot
Advertisements

Adverts

Board footer

Powered by FluxBB
Hosted by PunBB-Hosting