FORUMI EROTIK "KOSOVARJA"

You are not logged in.

Adverts

Adverts

#1 26.02.2010 00:09:32

Big_Dick
i/e regjistruar
From: prishtina
Registered: 24.02.2010
Posts: 8

Pika G ekziston ose jo te femrat

Dalin shum shum komente rreth kesaj ceshtje e se fundi tash disa shkectar kan then qe nuk ekziston mkan ba te dyshimt edhe mu hahah.

Offline

 

26.02.2010 00:09:32

AdBot
Advertisements

#2 13.04.2010 01:09:43

_-ToNi-_
i/e regjistruar
Registered: 13.02.2010
Posts: 6

Re: Pika G ekziston ose jo te femrat

Zona G egziston edhe eshte ato femra qe e kan Zonen G duhet te mburren se kan dicka qe pak femra e kan do ti shkruaj disa rreshta dhe per te treguar per zonen G

Zona-G thjesht eshte nje zone me ndjeshmeri te larte, qe e ndjejene shume gra.
Te gjitha grat e kan vatren-G, por jo te gjitha grate vene re ndonje ndryshim kur ajo stimulohet. Madje, disa gra, nuk e pelqejne sensacionin qe marrin nga stimulimi i kesaj vatre. Per keto dy arsye grate nuk duhet te merziten po qe se nuk e gjejne kete vater tek vetia ose partneri i tyre seksual nuk e gjen dot ket vater tek ato. Nga pikpamja embrionologjike, vatra-G eshte analoge me prostaten e meshkujve siç dihet  gjate zhvillimit  embrional disa qeliza zhvillohen ne nje drejtim tjeter kur femija eshte femer dhe ne nje drejtim tjeter kure femija zhvillohet si nje djale. Zona qe tek djemet eshte nje prostate tek vajzat eshte vatra-G. Arsyeja qe disa autoritete mjeksore akoma edhe sote nuk e pranojne pranine e kesaj zone eshte, sepse ajo zmadhohet dhe evidentohet vetem gjate stimulimit seksual ajo ka veshtiresi te lokalizohet ne kufomat ku behen kryesisht studimet anatomike, Vatra-G diçka jo me e madhe se nje bizele ka shkaktuar furore qe i tejkalojne shume dimensionet e saj. Ata qe besojne ne pranine e saj, e quajne ate si nje zbulim te madh ne seksualitetin femerore, si nje vater erotike sekrete e te nxehte qe ishte krejtesishte e panjohur deri ne vitin 1980 Vatra e Grafenbergut ose vatra-G gjendet direkt pas kockes pubike ne murin e siperm te perparme te vagines rreth 4cm brenda hapjes vaginale. Ndonese dimensioni i saj ekzakt dhe vendosja e saj ndryshojne ajo mund te gjendet diku ne mes midis faqes  se pasme te kokckes pubike dhe pjeses se perparme te qafes se mitres afer qafes se vezikes urinare nese ju imagjinoni nje ore brenda vagines me 12 nga kerthiza vatra-G zakonisht do te gjendet diku midis ores 11 dhe 1 EJAKUALACIONI FEMEROR. Shume gra qe jane te ndjeshme ndaj stimulimit te vatres-G shpesh ejakulojne nje leng te qarte gjate orgazmes disa here vetem pak pika here te tjera nje shperthim i fuqishem i tij Nderkqa shume nga keto gra ndjejne nevojen urgjente per urinim, menjehere perpara orgazmes. Gra te tjera jane te bindura se urinonin ne menyre te pandergjegjshme gjate seksit. Keta autore dhe shume te tjere kane argumentuar se ky lenge  misterioz nuk ka te bej fare me urinen. A nuk e keni degjuar per burra qe ankohen se grate e tyre urinojne gjate seksit? Madje, jo vetem kaq por keto martesa kane perfunduar prej padijes ne divorce dhe gjyqi e ka quajtur me vend ankesen e burrit. Keto gra po nga padija jane ndjere te turperuara ne vend qe te ishin krenare per pasurine e tyre anatome-fiziologjike. Analizat kimike te ketij ejakulati, tregojne se jan krejt te ndryshme nga urina. Madje ne keto analiza duket qarte se ne kete ejakulat ka komponente si ato qe sekreton gjendra e eprostates tek burrat. Keta autore dhe te tjere pas tyre kane vertetuar se ky lenge prodhohet nga nje grup kanalezash qe quhen "gjendrat e skenes", dhe qe vendosen afer euretres. Eshte provuar se vatra-G evoulon tek emrioni nga i njejti ind qe krijohet edhe prostata te burrat eshte kjo arsyeja qe disa autore i referohen vatres-G si "prostata femrore" Por edhe kjo teori  nderkaq  ka shume kundershtime  (si çdo gje tjeter qe lidhet me vatren-G). Edhe studimet e mevonshme kane treguar se lengu qe del nga vatra-G eshte ndryshe nga urina

Ku fshihet vatra-G?
Si eshte e mundur qe diçka kaq me rendesi per pergjigjen seksuale te grave i ka shpetuar vemendjes se klinicisteve te gjinekologeve dhe te dashnorve per kaq shume shekuj? Per perkrahesit e levizjes feministe shkaku pse ky organe kaq i rendesishem i seksualitetit femerore u zbulua kaq vone eshte nenevlersimi qe i eshte bere gjate gjithe historise seksualitetit femrore. Eshte  "dystandardi" qe i shikon grate si me inferiore se burrat vecanerisht kur behet fjale per seksualitetin e tyre. Mbeshtetsit e vaters-G thone se kjo  vater ndryshe nga klitori qe eshte nje organ i dallueshem dhe i dale ka mbetur e pazbuluar per kaq shum kohe sepse eshte vendosur brenda murit vaginal dhe pergjigjet zakonisht vetem ndaj presionit te thelle dhe te forte kjo mund te shpjegoje  pjeserisht faktin qe disa gra ndjejne sensacione orgazmike gjate lindjes se femijeve ato thon se koka e femijes ushtron presion te thelle mbi muret e vaginale i gjithe biznesi i vatres-G akoma mbetet shume kunderthenie kerkuese te tjere arrijne ne perfundimin se edhe nese vatra-G  ekziston me te vertete ajo nuk eshte aq e perhapur  sa pretendojne perkrahesit e saj ume rreth tre te katertat e ketyre grave thane se ato provojne orgazma kur e stimulojne kete zone.

Si ta gjeni vatren-G
Si do qe te jete cfaredo emri qe ti veni kudo qe ajo te ndodhet kerkojeni  per knaqesin tuaj ajo kurresesi nuk dhemb per ato gra qe e kan veshtire ta lokalizojne vatren-G kur jan te shtrira ne shpine do tu sugjeroja te perpiqen ta gjejne ne kete zone kur jane ulur ne fronin e WC. Per kete sugjerime e kam nje arsye: Sensacioni i pare qe gruaja provon kur vatra-G  stimulohet eshte nevoja urgjente per te urinuar. Perpiquni te eksploroni murin e perparme te siperm  te vagines duke ushtruar presion te forte ne drejtim siper me gishtin tuaj me stimulim te mjaftushem zona munde te filloje te enjtet dhe te ndjehet ne prekje si nje bizele e vogel disa gra e gjejne me me lehtesi zonen kur ushtrojne presion te forte  nga larte poshte me njeren dore mbi kocken pubike ne abdomen kur gishtat e dores tjeter kerkojne brenda vagines Shume gra thone se gjate interkurses ne pozicion gruaja siper eshte me e lehte te goditet vatra, vatra-G nuk eshte vetem nje butone magjik ajo eshte nje zone e tere qe shume gra kenaqen kur e stimulojne per te vet-eksploruar vatren-G cdo grua mund te procedoj ashtu sic do ta pershkruaj me poshte po procedura mund te modifikohet kur vatren-G do te perpiqet ta gjeje partneri seksual kerkimi i vatres G ka veshtiresite e saj dhe ndryshon ne gra te ndryshme edhe koha e nevojshme per te eksploruar vatren-G ndryshon nga njera grua te tjetra

ç'duhet te beni gjate veteeksplorimit te vatres-G

1 Shtrihuni ne shpine dhe qetesohuni kjo eshte knaqesi

2 Perdorni lubrifikant

3 Mastruboni ne menyre qe jeni mesuar te mastruboni

4 Futni nje ose dy gishta ne vaginen tuaj

5 Perkulini gishtat ne drejtim nga siper (nga kerthiza) perftyrojeni vaginen tuaj si nje fushe sahati qe kur je e shtrire 12- a eshte siper (Vendose gishtat midis ores 11 dhe 1)

6 Beni levizje me gishtat sikur i thoni dikuj "hajde ketu"

7 Shtypni forte ne drejtim te catise se vagines ne rreth 1/3 e saj te poshtme...

8 Ju do te ndjeni nje te ngritur te vogel qe rritet ne dimensione kur rritet stimulimi seksual

9 Ju mund te kenaqeni ose jo. Ju mund te keni nje orgazme ose jo juve mund te mos ju pelqeje  sensacioni  cdo grua eshte e ndryshme


kaq kisha per vatren-G ose zona G

Last edited by _-ToNi-_ (13.04.2010 01:11:18)


Sexi Zgjat Jeten, Jetoje jeten me sex

Offline

 

#3 09.05.2010 13:49:38

nicegirl
i/e regjistruar
Registered: 12.02.2010
Posts: 102

Re: Pika G ekziston ose jo te femrat

Thanks per informacionin toni.Je 1

Offline

 

#4 12.05.2010 14:08:00

leshataki12
i/e regjistruar
Registered: 06.05.2010
Posts: 7

Re: Pika G ekziston ose jo te femrat

thenks e naj rrofsh koqet

Offline

 

#5 17.05.2010 12:13:07

dardan
i/e regjistruar
From: Gjilani
Registered: 15.05.2010
Posts: 16

Re: Pika G ekziston ose jo te femrat

Toni ti e ke ber nje pershkrim shum te pa nevojsheum, me pak fial duhet te pershkruhet. PIGA G

Qdo femer qe zoti ka falur ka piken G, por te disa eshte me pak e zhvilluar, edhe eshte me veshtir te gjindet, por e rendesishme eshte se e ka.

Per ta zhvilluar eshte mir qe femra ne moshen 16-18 vjeqare te luaj me gishtrinjet e saj me shpesh, dhe ne kete menyr Pika G zhvillohet me shum.

Offline

 

#6 17.05.2010 12:21:00

dardan
i/e regjistruar
From: Gjilani
Registered: 15.05.2010
Posts: 16

Re: Pika G ekziston ose jo te femrat

Vend ndodhja e pikes G nuk eshte me fell se 2-3 cm ne pjesen e eperme te vagines.

Pra eshte njesoj te thueht a ka mashkulli koqe a nuk ka.

Offline

 

#7 17.05.2010 20:06:28

nicegirl
i/e regjistruar
Registered: 12.02.2010
Posts: 102

Re: Pika G ekziston ose jo te femrat

Une kam 2-3 pika GGGG.hahahahahaha

Offline

 

#8 14.06.2010 11:31:28

iboeli
i/e regjistruar
Registered: 26.10.2008
Posts: 26

Re: Pika G ekziston ose jo te femrat

Ndaloni të kërkoni pikën – G- sidoqoftë nuk ekziston....
Derisa meshkujt pa sukses e kanë kërkuar, femrat dëshproheshin që nuk e kanë. Fjala është për pikën -G, vendin e fshehur, kënaqjen e papritur seksuale. Por hulumtimet më të reja tregojnë se ajo megjithatë nuk ekziston.
Hulumtimet e zbatuara deri tani në pikën famoze –G, në zonën erogjene të femrës, ka treguar se ajo megjithatë nuk ekziston. Madje 1.800 femra të përfshira në studim e kanë vërtetuar atë teori duke pohuar se ajo është fryt i imagjinatës të krijuar nën ndikimin e mediave dhe terapeutëve seksual.
Përveç asaj që zbulimi i saj për shumë meshkuj ka qenë qëllim i paaritshëm, edhe femrat jo rrallë janë ndjerë seksualisht të drustruara për shkak të pasigurisë a e kanë në përgjithësi pikën më të popullarizuar në trup.
Shumë seksologë kanë ndërtuar karrierë në dhënien e rekomandimit si të gjindet dhe të aktivizohet. Është shkruar në pozione ideale, por madje edhe për mënyrën e ushqimit me të cilën inkurajohet pika G.
Por, ky hulumtim ka hedhur dyshim në vërtetimin shkencor të zonave të njohura erogjene.
‘Gati është e pamundur të dëshmohet ekzistimi I pikes –G. Ky është hulumtimi më i madh që i është kushtuar asaj, edhe konkluzionet flasin se ajo është vetëm kënaqësi subjektive” e ka zbuluar Tim Spector, njëri nga udhëheqësit e hulumtimit të përmendur.
Exploroje trupin dhe trajtojni veten për një orgazmë
Përvojat e tyre me pikën –G I ndajnë 1.804 femra tl moshës mes 23 dhe 83. Ajo q’ është interesant që janë përfshirë vetëm binjakët njëvezore dhe dyvezore. Që pika G ka bazë shkencore, presin që duke e marrë parasysh në gjenet e njëjta, të dy binjaket duhet ta kishin. Por rezultati atë nuk e kanë vërtetuar.
Shfrytëzoni të gjitha përparësitë e orgazmit
Pesëdhjetë e gjashtë për qind e femrave të anketuara kanë thënë se e kanë pikën –G, por nga arsyeja se kanë dëshiruar të kenë efekt dëshirues, të reja dhe seksualisht të aktivizuara.

Offline

 

Adverts

Board footer

Powered by FluxBB
Hosted by PunBB-Hosting