FORUMI EROTIK "KOSOVARJA"

You are not logged in.

Adverts

Adverts

#1 17.10.2009 10:04:34

Nita_GV
Administratore
From: Gostivar
Registered: 02.08.2007
Posts: 1452
Website

Twitter, oferta me e fundit 1 miliarde dollare

Blogu social Twitter ka fituar shume terren gjate muajve te fundit duke marre vleren e 1 miliarde dollareve.

Themeluesi i ketij blogu, Biz Stone ka arritur ta ngreje faqen ne nje nivel konkurrues jo vetem ne SHBA por edhe ne shume vende te tjera te botes, cka ka bere qe ai te marre nje propozim te ri prej 1 miliarde dollaresh. Oferta ka ardhur nga nje grup investitoresh njujorkeze pjese e “Inside Venture Partners” edhe pse Stone ka thene se deri ne vitin 2010 nuk do ndermarre asnje hap per shitjen e krijeses se tij.

Aktualisht Twitter ka 54 milione vizitore por ajo qe i ka dhene me shume emer eshte funksioni si nje faqe e mirefillte mediatike gje qe u zbulua gjate protestave ne Iran ku studentet i publkikonin videot dhe fotot ne Twitter. “Ky blog ka hedhur themelet per idete novatore te se ardhmes ne boten e internetit”, shkruan “New York Times” per Twitter.

Vitin e shkuar Stone refuzoi nje oferte prej 500 milione dollaresh nga Facebook dhe Google dhe mesa duket ka vepruar ne menyren e duhur sepse aktiviteti i tij po zgjerohet dita dites.

Offline

 

17.10.2009 10:04:34

AdBot
Advertisements

Adverts

Board footer

Powered by FluxBB
Hosted by PunBB-Hosting