FORUMI EROTIK "KOSOVARJA"

You are not logged in.

Adverts

Adverts

#1 28.11.2009 14:56:00

Sexy_TINA
Shqiptare me violinë
From: Stockholm - SWEDEN
Registered: 08.11.2007
Posts: 825
Website

Fjalori erotik ne krevat, sa i dobishem eshte

A eshte ne gjendje mashkulli te permbushe seksualisht nje femer? Pikerisht ne kete pyetje nis ankthi i pafund per nje burre te vertete. Por sipas tyre, fjalet e perdorura nga partnerja ne krevat, jane treguesi me i qarte per arritjen apo jo te kenaqesise seksuale. Njekohesisht, fjalet i bejne meshkujt te ndjehen me te lirshem, duke i shtyre ata drejt ideve te reja. Suksesi ne jeten seksuale varet edhe nga fjalet. Kjo tashme nuk vihet ne diskutim. Keshtu, cdo grua sado e ndrojtur qofte, jo vetem mundet, por duhet te mesoje te shprehe deshirat e saj seksuale. Seksologet pohojne se shumica e femrave veprojne ne baze te nje psikologjie afersisht te njejte. Ato edukohen qe te vogla me idene e "vajzave te mira", te cilat jane te gatshme te vetemohohen, sesa te hapin gojen gjate aktit seksual, ose te shprehin nje deshire te brendshme. Nga ana tjeter, eshte tragjike te mendohet se burrat, ne shumicen e rasteve preferojne nje partnere, e cila te jete krijuese ne krevat dhe t'i permbushe ata. Dhe permbushje pa fjale nuk mund te kete. Seksologet sugjerojne se "duhet te kapercesh veten tende, komplekset e tua dhe te kerkosh ate, qe vertet te kenaq". Fakti se nuk ke perdorur kurre me pare fjale gjate aktit seksual, nuk do te thote se nuk duhet te perdorni. Madje nese realizoni hapin e pare, do t'ju duket mjaft interesant. Si fillim, cfare do fjale, qe te perdorni do te jete eksituese, megjithese ajo mund te mos jete kaq shume e goditur. Nje shprehje e thjeshte si p.sh. "kjo me ben te ndjehem mire", mund te jete premise per nje lidhje me te mire erotike. Po keshtu, mund te thoni dicka fare te sinqerte si "me pelqen kur me ledhaton". Dhe pak nga pak perparoni, duke perdorur fjale te tjera me joshese si "ndjehem kaq mire ne krahet e tua..." Pikerisht ne kete pyetje nis ankthi i pafund per nje burre te vertete. Por sipas tyre, fjalet e perdorura nga partnerja ne krevat, jane treguesi me i qarte per arritjen apo jo te kenaqesise seksuale. Njekohesisht, fjalet i bejne meshkujt te ndjehen me te lirshem, duke i shtyre ata drejt ideve te reja. Nepermjet fjaleve, me te cilat nje femer i drejtohet partnerit te saj, ajo percjell gjendjen e saj emocionale. Ajo ndjehet e lirshme, e kenaqur dhe shfaq besim ndaj partnerit ne krevat. Duke mos qene e kontraktuar e duke e perjetuar aktin sa me thellesisht, femra arrin te krijoje nje sfond erotik teper eksitues per te dy partneret. Shume femra sot mendojne se duke perdorur fjale gjate marredhenieve erotike, partneri do te merzitet apo do te trembet, duke humbur respektin per to. Ne te vertete nuk ndodh keshtu. Shumica e meshkujve, gjithnje, jane ne kerkim te fjalorit erotik ne krevat. E nese femrat arrijne, gjate aktit seksual t'u shfaqin nje ane tjeter te vetes se tyre, kjo do te shihej e perjetohej me shume interes nga seksi mashkullor. Po keshtu, duhet te dime se meshkujt kane dobesi te theksuar per te kryer seks te vrazhde.

Biseda perpara se t'i drejtoheni

Pyeteni partnerin tuaj: "Mos ndoshta ne mendjen tende vertitet ndonje ide erotike, qe do te doje ta provonim?" Dhe nese ai pergjigjet pozitivisht, kerkojini atij, qe t'ua pershkruaj idene me detaje. Me pas eshte radha juaj. Duhet, qe ju t'i beni partnerit pershkrimin e fantazise suaj. Ose ne rast te kunder perpiqu te trillosh nje histori dashurie, duke u perpjekur qe atmosfera, gjithnje te jete e ndezur dhe sa me e ngrohte. Ne kete moment hidhni nje sy partnerit. Si reagon ai, si e perjeton mesazhin seksual? Shkembimi i ideve dhe i fantazive tuaja me partnerin, supozohet t'i jape me shume ngjyra atmosferes, qe do te coje tek krevati. Dhe pak nga pak, duke "regjistruar" pjese te ndryshme si p.sh., e semura dhe doktori, viktima dhe shpetimtari etj., mund te kaloni ne dhomen e gjumit. Gjithcka qe permblidhet ne fantazine tuaj duhet t'i shkoje per shtat rrethanave qe keni ne dispozicion. Megjithate mos prisni, qe gjithcka te jete perfekte, pasi mund t'u ndodhin edhe te papritura. Perpiquni ta largoni partnerin nga cdo veprim qe ju e konsideroni jo erotik, duke sugjeruar nje zgjidhje te shpejte e efikase.

Behuni me konkrete

Ne marredheniet me partnerin gjithnje duhet te jeni me konkrete. Nese i shpreheni me fjalet: "Dua te me besh te ndjehem mire me ty...", ne te vertete nuk keni bere asnje hap perpara. Partneri do te jete i coroditur, nuk do te dije se cfare kerkoni faktikisht: t'ju beje nje mesazh te ngrohte apo t'ju perkedhele neper qafe? Ne menyre qe te ndjeheni sa me te afert, mund te perdorni edhe "nofka", per te cilesuar organet seksuale te njeri-tjetri, mjafton qe falet e zgjedhura te mos jene teper te rendomta e te prishin seriozitetin e atmosferes. Meshkujt, zakonisht kerkojne nga partneret qe te nenvizojne dukshem egoizmin e tyre duke thene: "je shume i mire. Askush nuk me ka mbushur kaq shume se sa ty"... etj. Keshtu shumica e femrave theksojne se fjalet e medha e udheheqin partnerin e tyre ne gjendje ekstaze. Duke shqiptuar keto fjale, femra eksitohet, njelloj si burrat. E, sigurisht, kur i drejtoheshin dikujt me te tilla fjale, ato padyshim do te lene gjurme edhe mbi ty. Por me arritjen e kenaqesise maksimale seksuale, nuk mbaron gjithcka. Perkundrazi nis nje tjeter faze, po kaq e rendesishme ne marredheniet midis jush, sic eshte ajo e pas seksit. Duke qendruar ne krahet e partnerit dhe me shprehjen "sonte, gjithcka ishte e mrekullueshme", mund t'i jepni nje kuptim me te plote marredhenieve tuaja. Megjithate, nuk mjafton vetem te transmetosh mesazhe gojore, por edhe te marresh njekohesisht. Keshtu mjaft femra konstatojne se, te dashurit e tyre e kane shume te veshtire te flasin gjate marredhenieve seksuale. Ata jane teper te heshtur, jo krijues, duke i bere partneret te ndjehen ne siklet. Mos ndoshta situatat erotike kerkojne edhe pershtatjen e karaktereve te individeve? Nese do te perpiqeni te gjeni nje te mesme te arte midis deshirave tuaja, atehere eshte e sigurt se do te keni nje akt te mrekullueshem seksual.

Rregullat e fjalorit erotik

Po, fjalori erotik ka rregullat e tij. Cdo shkelje mund te jete me pasoja. P.sh. ne momentet qe i drejtoheni partnerit perpiquni qe zeri juaj te jete sa me i embel, sa me erotik dhe thenia sa me e goditur. Per te provuar tingullin e zerit tuaj, mund te perdorni kasetofonin. Nje menyre tjeter eshte edhe thenia e fjaleve qe do te perdorni perpara pasqyres. Keshtu fitoni besim ne vetvete dhe fjalet nuk tingellojne kaq shokuese. Gjithashtu, ju sugjerohet te lexoni sa me shume letersi erotike. Kete ne fillim mund ta beni vetem, por me pas mund te lexoni se bashku me partnerin. Asgje nuk eshte me seksi se nje femer plot vetebesim, e cila di mire se cfare kerkon dhe qe nuk trembet t'i beje deshirat e saj reale.

Offline

 

28.11.2009 14:56:00

AdBot
Advertisements

Adverts

Board footer

Powered by FluxBB
Hosted by PunBB-Hosting