FORUMI EROTIK "KOSOVARJA"

You are not logged in.

Adverts

Adverts

#1 28.11.2009 17:34:02

Marigona
PASION PËR SEKSIN
From: St. Gallen - Switzerland
Registered: 17.10.2008
Posts: 179

Seks i nderprere

Metode parandaluese ne te cilen mashkulli tkurr penisin nga vagina para se te arrij orgazmen ne menyre qe derdhja (ejakulimi) te behet jashte saj. Eshte nga sistemet me antike, por njekohesisht me te pasigurtet: paraqet nje shkalle falimentimi prej 10-18%, sepse eshte e mundur qe dhe thjesht nga kontakti i spermes me pjesen e jashtme te vagines spermatozote mund te ngjiten deri brenda, ose mund te ndodhe qe, para derdhjes se vertete dhe pa u vene re nga mashkulli, te kete nje rrjedhje lengu lubrifikant qe mund te permbaje spermatozoj. Perveç kesaj eshte nje burim tensioni dhe pasigurie per te dy partneret dhe ne kete menyre mund te demtoje jeten seksuale te çiftit.

Offline

 

28.11.2009 17:34:02

AdBot
Advertisements

Adverts

Board footer

Powered by FluxBB
Hosted by PunBB-Hosting