FORUMI EROTIK "KOSOVARJA"

You are not logged in.

Adverts

Adverts

#1 03.01.2010 17:24:27

Nita_GV
Administratore
From: Gostivar
Registered: 02.08.2007
Posts: 1452
Website

Histori dashurie: 4 rregulla per te rifilluar

Histori dashurie: 4 rregulla per te rifilluar
Nuk eshte asnjehere e thjesht te riktheheni se bashku. Shume here dashurohesh vetem nga idete qe nuk kuptoni se problemet baze jane te rendesishme dhe eshte e kot te humbisni kohen. Ndersa kur ka keqkuptime apo sjellje per te korrigjuar ka nje shprese. Ajo qe ka rendesi eshte puna qe bejme mbi vetveten. Eshte e kot te ngulni kembe me akuza dhe te hidhni fajin tek partneri.

Ja disa rregulla per te rinisur.

1- Mesoni nga gabimet tuaja. E vetmja gje qe duhet te beni eshte te rimendoni te shkuaren dhe te kuptoni gabimet dhe tju behen mesime.

2- Merrni kohen qe ju duhet per te harruar keqkuptimet, mos tentoni te hakmerreni.

3- Mos e sillni te kaluaren ne te tashmen.
4- Hartoni nje projekt per jeten. Rrezultatet qe deshironi te arrini ne muajt ne vazhdim. Pergatisni nje liste objektivash personale, sentimentale, profesionale dhe perqendrohuni per ti arritur ato.

Offline

 

03.01.2010 17:24:27

AdBot
Advertisements

Adverts

Board footer

Powered by FluxBB
Hosted by PunBB-Hosting