FORUMI EROTIK "KOSOVARJA"

You are not logged in.

Adverts

Adverts

#1 14.02.2012 03:04:09

Nita_GV
Administratore
From: Gostivar
Registered: 02.08.2007
Posts: 1452
Website

3 rregullat baze te seksit cilesor

Perpara se te ndjekesh cdo lloj keshille ose norme, meso rreth 3 rregullat baze te seksit, keshtu qe do te jesh ne gjendje te shkruash librin tend me keshilla seksuale.

3 rregullat baze te seksit cilesor

Humbe ne mezin e shume keshillave per seks cilesor? Nuk je ne gjendje te kujtosh 120 rregulla per orgazmin e saj dhe 115 keshilla se si te besh seksin me interesant per nje mashkuull?Mos u merzit, ne qofte se i kushton vemendje 3 rregullave themelore te seksit, je ne rrugen e mire per te kenaqur veten por edhe partneren tende!

Rregulla e pare: Tregohu i relaksuar
Mbase e kuptove qe per nje seks cilesor, dikush duhet te punoje shume dhe ti perkushtoje vemendje shume gjerave. Duhet te jete atlet dhe akrobat, per mos te thene ekspert ne seks. E mire, te gjitha keto jane te mrekullueshme, por dhe nje njeri mesatar, i cili nuk ka studiuar Kama Sutren, dhe i cili nuk ka praktikuar tantra mund te gezohet nga seksi te pakten ose me shume menjehere pasi ka mesuar rregullat baze te seksit.

Njohurite e thella rreth kesaj teme mund te pengojne te eksperimentosh kenaqesi atehere kur provon te aplikosh cfare ke mesuar.Ne vend qe te shqetesohesh dhe te impresionosh partneren me abordime ekzotike, hiq dore nga presioni per ti treguar gjera te ndryshme.Relaksohu dhe gezohu me sinergjine e kooperimit me partneren.

3 rregullat baze te seksit cilesor

Relaksimi mund te arrihet ne shume menyra: nepermjet humorit,duke e pranuar partneren/partnerin ashtu sic eshte. Ne qofte se partnerja ve re qe mundohesh shume qe ti krijosh kenaqesi pa nje sukses real, kjo do te ndihet nen presion qe duhet te ndjeje kenaqesi dhe keshtu qe asnjeri nuk do te gezohet nga seksi.

Ne vend qe te perdorni nje loder erotike te avancuar ose te rrisni numerin dhe intensitetin e stimulimeve, fillo te perkedhelesh partneren. Seksi me i mire eshte ai spontan.

Rregulli i dyte: tregohu senzual
Kjo rregull e seksit cilesor eshte e lidhur me spontanietetin: ne qofte se nuk je i relaksuar, do te mendosh shume dhe do te perpiqesh te planifikosh seksin ne detaje, cfare do te sjell ne nje presion me te madh. Seksi fillon vetem ne mendjen e dikujt. Mendja duhet ti nenshtrohet trupit.

Ne qofte se punon gjithe diten ne nje menyre intelektuale, mund te jete e veshtire per ty te zgjosh trupin. Eshte me e lehte ne kete menyre te besh dicka e cila te forcon te perqendrohesh mbi trupin: provo aktivitete sportive te cilat te aktivizojne gjithe trupin, duke bere levizje me precize, te cilat te bejne konshtient per cdo pjese te trupit. Harro cdo gje tjeter dhe perqendrohu permi qenien fizike. Relaksimi i ghiduar mund te jete gjithashtu nje ide e mire.

3 rregullat baze te seksit cilesor

Kur e kupton qe ne kohen e preludit je akoma “ne koken tende” dhe nuk ke lidhje me ndjenjat e tua dhe ke dyshime qe kjo gje ndodh me partneren tende, ndalo dhe sugjeroi nje masazh. Nepermjet masazhit te muskujve te trupit mendja do te shkoj ne vende te tjera per personin qe merr masazh por dhe per ate qe ben. Ne kete menyre do te aktivizosh ndjenjen taktile.

Ne qofte se perdor vaj masazhi te parfumuar do te perfshish dhe ndjenjen e nuhatjes, dhe ne qofte se je i perqendruar, dhe ndjenjen e degjuarit, menjehere qe partnerja jote do te filloj te renkoje.

Rregulli i trete: ruaji gjerat te thjeshta
Kthehu ne baze dhe mos e bej seksin me te komplikuar ne menyre te kote. Ndryshimet ne seks jane te mirepritura, por nuk duhet te kerkosh cdo here qe ben seks. Nuk duhet te provosh te gjitha 27 pozicionet qe njeh ne nje seksion te vetem. Shpesh here, nje pozicion i cili ju pelqen te dyve eshte perfekt.

Offline

 

14.02.2012 03:04:09

AdBot
Advertisements

Adverts

Board footer

Powered by FluxBB
Hosted by PunBB-Hosting