FORUMI EROTIK "KOSOVARJA"

You are not logged in.

Adverts

Adverts

#1 06.04.2007 02:58:12

Psikologu
Administrator
From: Prishtinë
Registered: 02.11.2006
Posts: 439
Website

Enderrat erotike,çfarë tregojne ne te vertete!!!

një material lexuar ne nej reviste citon:

Nese kur jemi zgjaur e kontrollojme veten,ndonjehere duke fjetur shohim enderra që kur i kujtojme na bëjnë te skuqemi.Por jo gjithnje tregojne se jemi perverse,ne fakt behet fjale për mesazhe që na dergon trupi yne,mendja jone dhe që nuk kane te bëjnë fare me ate që shohim.


PUTHJET

është manifestimi i pare,me elementar i dashurise.Ne antikitet besohej se puthja ishte një akt magjik:dy persona shkembenin shpirtin duke u pushtuar fizikisht e shpirterisht.
*Ne buze
Sa me thelle është puthja dhe sa me e apasionuar,aq me shume tregon se deshirohet pushtimi total i partnerit.Por nqs partneri është ai që ju puth ne menyre te thelle kujdes:tregon se keni frike se mos perpiheni nga posesiviteti i tij.Nodshta ndergjegja juajè me e zbehte se flaka e tij.
*Ne sy
Nese jeni ju ajo që puthni diek ne sy ndoshta nuk doni që ai tju shohe se si jeni ne te vertete.është partneri ai që ju puth?Jeni te sigurta për sinqeritetin e ndjenjes se tij,e ndjeni që ju falenderon për ate dashuri.
*Ne vesh
Nese puthni një partner ne vesh deshironi ta keni ne kontroll ta pushtoni ne trup e ne shpirt.I perkedhelni ose ju perkedhelin llapat e vesheve?Marredhenia juaj ka nevoje për nxitje që te gjallerohet,è rasti ti futeni punes për fantazi.
*Ne Kerthize
Tregon që deshira për te pasur një femije është shume e forte.
*Ne kembe
Po zbrisni me kembe ne toek.Keni nevoje për një marredhenie te thelle,te kompletuar që tju kenaqe shpirtin dhe zemren por pa harruar absolutisht trupin.
*Ne gishta
Gishtat jane një simbol mashkullor,nderjkohe që e ndara midis dy gishtave është simbol i organit femeror.Te enderrosh sikur puth ose ju puthin gishtat do te thote që po e shtyni marredhenien tuaj me superial me em shume ndjenje.

Offline

 

06.04.2007 02:58:12

AdBot
Advertisements

Adverts

Board footer

Powered by FluxBB
Hosted by PunBB-Hosting